- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Ekzém na rukou a jeho příčina

Ekzém na rukou může mít různé příčiny, a jedna z nich je dyshidrotický ekzém. Typicky vyskytující se ekzém na dlaních, ale i v meziprstí, na vnějších hranách prstů a také na ploskách chodidel. Jaké jsou přesně příznaky tohoto ekzému, a jak si s ním poradit, aby nás netrápil svými příznaky?

Projevy dyshidrotického ekzému

Tento druh ekzému se projevuje malými puchýřky, které mohou, ale také nemusí svědit. Puchýřky dotekem cítíme, ale nevidíme je. Často je také rozškrábeme a ložiska začnou schnout a svědit. Celkově je ekzém způsoben alergenem, se kterým se pokožka setkala za poslední tři dny. Proto je potřeba přemýšlet, o jaký alergen šlo. Pokud nevíte, můžete navštívit alergologa. Vyhýbejte se dráždivým látkám, na mytí nádobí používejte ochranné rukavice nebo bariérový krém.

Jak dyshidrotický ekzém léčit

V počáteční fázi bývá ekzém fázi, kdy se projeví ekzém na ruce, je kůže podrážděná a svědí. Mohou se také objevit puchýřky v barvě kůže. V takovém případě se kůži nesnažte promazávat mastnými krémy, ale těmi, které zajistí kůži potřebnou hydrataci, nebudou obsahovat zbytečné konzervační látky a parfémy, které kůži naopak ještě více podráždí.

Mast na ekzém  Dermaguard dokáže zajistit ochranu až na šest hodin, a to i v případě, že si kůži umyjete. Pozor si ale dávejte na velmi časté mytí rukou přípravky, které narušují pH kůže. I při utírání buďte opatrní a pokožku za žádnou cenu nedřete. Bohatě postačí lehké poklepání, i to stačí.    

V případě, kdy je ekzém ve fázi rozpraskané kůže, pomozte si například zinkovou mastí či dehtovou mastí. Každý ze zmíněných krémů seženete v lékárně bez předpisu. Zinkovou mast lze používat i v případě, kdy máte ložiska s puchýři. Dobrá je také koupel v hypermanganu, který před lázní velmi zředíte pomocí vody. Takový roztok by měl mít pouze lehce růžovou barvu.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články