- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Když se děti perou, nechte je. A přidejte se i vy

Hravé zápasění uspokojuje jejich potřeby.

Můj pětiletý syn vystřelí z pohovky a riskantně přistává na zemi vedle svého sedmiletého bratra. Mění se v divoké klubíčko končetin, které se kutálí po koberci v obýváku.

Vícekrát za den mě jejich energická hra přivádí na pokraj šílenství a křičím na ně: Přestaňte s těmi zápasy!

Měla bych místo toho jejich ostré hašteření podporovat? Odborníci by na to odpověděli kladně.

„Bitvy, které jsou součástí hry, jsou skvělým způsobem, jak spálit energii, uvolnit agresivitu, podpořit pouto mezi dětmi a rodiči a naučit děti, kde jsou hranice,“ říká Catherine Pearlmanová, licencovaná klinická sociální pracovnice a rodinná koučka.

Co všechno pod fyzické hry patří? Poznáte to, když to uvidíte – zápas, honičky, padání, polštářové bitvy, skákání po posteli. Hry často zahrnují tělesný kontakt mezi dětmi nebo dospělými, kteří se k nim přidají.

Pokud se obáváte, že je to pro děti drsná hra, možná vás utěší důvody, proč je i takový typ her pro děti prospěšný.

  1. Pomáhá dětem cítit se silněji

Psycholog Lawrence Cohen mi řekl, že nejsem sama, kdo touží zastavit bojovnou hru svých dětí. Navrhl mi však, abych se na to podívala jinak.

„Když děti zápasí, dávají najevo svou vnitřní sílu, ne moc nad ostatními,“ říká Cohen, který je autorem knihy Playful Parenting (v překl. hravé rodičovství) a spoluautorem knihy The Art of Roughhousing (v překl. umění bouřlivé hry).

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články