- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Krásná pleť bez chirurgických zákroků

Hezky vypadající pleti můžeme jít naproti mnoha způsoby. Základem je vyvážená strava bohatá na vitaminy a minerály, zdravý životní styl nebo pohyb. V pokročilejším věku už pouze dobrá strava a zdravý životní styl stačit nemusí. Můžeme přistoupit k různým estetickým úpravám nebo užívat kosmetické přípravky a doplňky stravy, které tělu dodají kolagen a kyselinu hyaluronovou na pleť.

Důležitost kyseliny hyaluronové a kolagenu

Kyselina hyaluronová je jedinečná pro svou schopnost vázat na sebe vodu a postupně ji uvolňovat. Představuje na pleti zjednodušeně řečeno houbu, která je napuštěna vodou, napíná pleť a vyplňuje nedokonalosti. Kolagen, kromě toho že má pozitivní vliv na vzhled pokožky, vlasů a nehtů, podílí se také na správné funkci pohybového aparátu.

Jak tyto látky vznikají

Kyselinu hyaluronovou, stejně tak jako kolagen, je tělo schopné vytvářet si samo, avšak ne celoživotně. S přibývajícím věkem produkce těchto dvou látek klesá. Nezastaví se úplně, tělo však není schopno vytvořit kolagenu a kyseliny hyaluronové tolik, aby jimi obsloužilo všechny potřebné části organizmu. Okolo 25. roku života je proto důležité zajímat se o stav pokožky a pohybového aparátu a myslet na to, že čím dříve budeme tyto látky dodávat, tím déle bude naše pleť vypadat mladší a pohyb bude pohodlnější.

Důsledky nedostatku kyseliny hyaluronové a kolagenu

Kyselina hyaluronová tvoří podstatnou část synoviální tekutiny, kde zajišťuje viskoelastickou funkci a tlumí nárazy. Nedostatky budou viditelné také na pleti. Ta může působit unaveně a našedle s prvními náznaky vrásek. Nedostatek kolagenu se projevuje sníženou hybností kloubů, který může být provázena bolestmi, nepříznivý vliv to bude mít také na vzhled nehtů a vlasů.

Kyselina hyaluronová na pleť v podobě kapslí, obohacena o kolagen, zinek a biotin zajistí v dlouhodobém horizontu pleť s minimem vrásek, která bude elastická a hydratovaná.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články