- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Plazmový řezací stroj: Všestranný nástroj pro dělení různých materiálů

Řezání plazmou si získalo značnou oblibu, a to zejména díky tomu, že jde o rychlou a univerzální metodu. Plazmový hořák je precizní, využívá horkou plazmu a umožňuje tak efektivní dělení různých materiálů, zejména kovů.

Plazmový řezací stroj

Plazmové řezání má všestranné využití, hodí se pro všechny typy kovů. Kromě univerzálnosti navíc nabízí vysokou řeznou rychlost. To je umožněno díky plazmě, která dosahuje teploty kolem 20 000 °C. Z plazmového hořáku je vyfukována velkou rychlostí, paprsek tak dělí kovy rychle a kvalitně ve srovnání s jinými metodami. Další výhodou, kterou plazmový řezací stroj nabízí, je snížení tepla přeneseného do materiálu, nehrozí tak deformace materiálu. Řezání plazmou je přitom relativně jednoduché.

Plazmový hořák

Klíčovou součástí, bez které se plazmová řezačka neobejde, je plazmový hořák. Kromě toho je nutný také zdroj energie a kompresor. Plazmový řezací stroj totiž využívá zpravidla vzduch. Není tak nutné pořizovat speciální plyny. Některé řezačky mají kompresor dokonce zabudovaný, ušetříte tak místo. To je důležité pro případ, že chcete zařízení používat i mimo dílnu. Kompaktní rozměry umožňují snadné přenášení pro práci kdekoli.

Plazmová svářečka

Aby byla plazmová svářečka spolehlivá a dlouho vydržela, je nutné dbát na vysokou čistotu vzduchu. Kompresor je proto často vybaven odlučovačem olejů a vlhkosti. Tato malá jednotka předchází znečištění jednotlivých částí řezačky, zejména plazmový hořák je totiž velmi náchylný. Při výběru se spolehněte na prověřené výrobce – získáte tak kvalitní zařízení s dobře dostupnými náhradními díly. V případě potřeby navíc snadno seženete servis.

Plazmové řezání nabízí řadu benefitů, není tedy divu, že si získalo oblibu v hobby i profi oblastech. Relativně jednoduché ovládání je dalším plus.

Předchozí článekPožární uzávěry

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články