- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Kámen s magickou mocí, který vás přitáhne svou krásou

Kmen Černonožců nazývá amolit také iniskim, což znamená „kámen bizonů“. Mezi domorodci se totiž věřilo, že má tento kámen že má amuletickou moc. Tradovalo se o něm, že pomáhá při lovu bizonů a přitahuje zvířata na dohledatelnou vzdálenost. Černonožci také věří, že amolit má léčivou moc a používají jej při různých obřadech.

Západní společnost se o něj intenzivněji začala zajímat prakticky až v 70. letech 20. století. Na trh se tento kámen dostal až v roce 1969. a to ještě ve značně omezené míře.

Popularita se však v čase zvýšila. Na konci 90. let 20. století jej usilovně začali propagovat především vyznavači feng-šuej, kteří jej označovali za kámen „vlivný“. Podle jejich mínění je schopen detoxikovat tělo a zvyšovat celkovou pohodu.

Díky svému vzhledu také nemohl uniknout pozornosti šperkařů. Značnou výhodou amolitu je to, že ačkoli je velmi vzácný, nedochází příliš často k jeho napodobování. Neznalého laika by tak mohl podobností oklamat pouze černý opál nebo labradorit. Zaujal i vás? Vyzkoušejte si unikátní šperky s amolitem sami.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články