- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Nejvyšší čas na pořízení nového kola

Cyklisté vyhlíželi jaro s nedočkavostí sobě vlastní. Konečně se může vyrazit ven, šlápnout do pedálů a prozkoumávat okolí. Máte-li v plánu pořízení nového jízdního kola, nyní je nejvyšší čas!

Výběr kola podle materiálu rámu

Vybírat jízdní kolo můžeme podle velikosti rámu, či podle jeho barvy, avšak daleko nejdůležitějším kritériem pro jeho výběr je materiál použitý na výrobu rámu. Preferujete elektrokolo, hliníkové kolo, či karbonové, ocelové, titanové, či chcete nějakou libůstku například v podobě bambusového kola? Sepsali jsme pár základních informací, které vám usnadní výběr toho nejlepšího materiálu právě pro vás.

Vynecháme extrémy a pojďme si spolu vybrat ze čtyř nejoblíbenějších materiálů – hliník, uhlíková vlákna, titan a ocel. Pokud nejste profesionální cyklista a nechcete utratit za nové kolo svou roční výplatu, zvolte zlatý střed. Titanová kola a karbonová kola jsou sice vyrobena z kvalitního materiálu, ale pokud se jezdíte projet dvacetkrát za sezónu, nikdy tento materiál nedoceníte.

Kola s hliníkovým rámemjsou mnohem levnější, ale neznamená to, že byste se na něm dobře neprojeli. Hliníkový rám ocení i velký nadšenec silniční cyklistiky, který občas vyrazí i na nějaký ten závod. Hliník je lehký, pevný a cenově dostupný. Karbonová kola, která jsou vyrobena z uhlíkových vláken, nabízí stejné vlastnosti, navíc pohlcují hluk, ale jsou výrazně dražší.

Zdaleka nejběžněji používaný materiál rámu kola pro horská a silniční kola vyšší třídy (včetně prakticky každého kola, na kterém se závodí na profesionální úrovni), uhlíkové vlákno je kompozit uhlíkových desek, které jsou spojeny dohromady ve formě pomocí pryskyřice. Primární výhodou materiálu je, že při dané tuhosti je uhlíkové vlákno výrazně lehčí než hliník, ocel nebo titan.

Kola s ocelovým rámem byla kdysi zaručeně nejpoužívanější a nejprodávanější. Ocel je levná, snadněji se opravuje, je však mnohem těžší než hliníkové kolo, a tak si při šlapání do kopců řádně „máknete“.

Ocelová kola se hodí pro všechny, kteří chtějí kolo za přijatelnou cenu a vydávají se na cyklovýlety pouze občas a nebude vám vadit, že vám snadno kolo zreziví.

A co vy? Jaké jízdní kolo preferujete?

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články